„Wspólnie przeciw białaczce”

3 grudnia 2013 roku pełnoletnia młodzież „Opolskiego Elektryczniaka” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych dotyczących dawstwa szpiku w ramach projektu „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś całe życie” prowadzonych przez studentów Państwowej Medycznej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Prowadzący przedstawili rzetelną wiedzę na temat dawstwa oraz sytuacji pacjentów czekających na swojego „bliźniaka genetycznego” w Polsce. Uświadomili młodzieży, ze rejestracja każdej nowej osoby to zwiększenie szans na życie dla chorych. Po spotkaniu kilku uczniów wyraziło chęć zostania dawcą szpiku. Biorąc pod uwagę dane, które podają, iż w naszym kraju białaczkę co roku diagnozuje się u około 10 000 osób i dla których jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego, pozyskanie nowych osób jest szansą na wyzdrowienie.