"Młoda krew ratuje życie" w Elektryczniaku

krew

04.12.13 już po raz osiemnasty w naszej szkole miała miejsce akcja oddawania krwi pod hasłem ,Młoda krew ratuje życie”. Jej organizatorami byli Szkolne Koło PCK , Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu oraz Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Do oddania krwi zgłosiło się prawie 50 uczniów z czego 46 oddało krew na łączna ilość 20,7 litra. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród chętnych do oddania krwi znalazły się również uczennice z Zespołu Szkół E ekonomicznych i V LO w Opolu.

W trakcie naszej akcji szkołę odwiedzili przedstawiciele prasy ,radia i telewizji informując społeczność Opolszczyzny o tej wspaniałej postawie młodych obywateli- uczniów Elektryczniaka.

Wszystkim, którzy oddali krew serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących za dostrzeżenie problemu i  włączenie się do tej szlachetnej akcji  ratowania  życia.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż następne akcje oddawania krwi odbędą się  05.02.14, 11.04.13, 11.06.14.