UWAGA! FILM NA HORYZONCIE!

W ramach działającego w Szkole koła filmowego, dwie grupy młodych filmowców przystąpiły do projektu „Film na horyzoncie”,  organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy redakcją magazynu FilmPRO.

„Film Na Horyzoncie” ma charakter ogólnopolskiego kursu internetowego, w ramach którego uczestnicy uczą się jak znaleźć dobry pomysł na film, napisać do niego scenariusz, wykonać zdjęcia oraz całość zmontować.

W pierwszym etapie projektu, uczestnicy, w oparciu o zamieszczone na stronie projektu teksty dotyczące pisania scenariusza, robienia zdjęć i techniki montażu, samodzielne wykonują ćwiczenia filmowe - spoty, recenzje, etiudy dokumentalne i fabularne.

Grupy w składzie: Adrian Trembacz (klasa 3 E), Grzegorz Dzikowski, Mariusz Setnicki, Oskar Kowol (z klasy 3 A) i  Jarosław Jary (klasa 3 D) – EKIPA NR 22  „Jeszcze nie mamy pojęcia” oraz Mirosław Car,  Aleksander Rakowski,  Alexander Wodecki (klasa 2 D) – EKIPA NR 23 „RedCam Studio”, pod opieką Beaty Peczeniuk,  wystartowały na początku października. Aby zakwalifikować się do projektu należało nakręcić etiudę nie dłuższą niż minuta na temat „Drzwi do…”.

Drużyny z Elektryczniaka znalazły się wśród 48 ekip z całej Polski!  (jedyne z Opola; województwo opolskie reprezentuje jeszcze tylko grupa z Olesna).

Za nami już etiuda rekrutacyjna, prezentacja grupy i etiuda dokumentalna. Właśnie skończyliśmy pracę nad filmem fabularnym.

W tym etapie projektu tzw. okresie ćwiczeń, zostaną wytypowane najlepsze ekipy, które będą miały możliwość wzięcia udziału w trzech spotkaniach warsztatowych w Warszawie, podczas których uczestnicy wzajemnie skonfrontują swoje pomysły, odwiedzą miejsca produkcji filmowej oraz poznają techniki pracy profesjonalistów.

I właśnie o to walczymy! Jeśli chcesz nam pomóc – wejdź na stronę Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej i oddaj głos na film wykonany przez uczniów Naszej Szkoły!

Znajdziesz nas pod numerem 22 (ekipa uczniów z klas trzecich „Jeszcze nie mamy pojęcia”) oraz 23 (ekipa z klasy 2d – „RedCam Studio”) wchodząc na stronę:

Głosowanie trwa do 10 grudnia! Jedna osoba może oddać jeden głos!

Najlepsze filmy z projektu zostaną nagrodzone m.in. zaproszeniem na festiwale twórczości młodzieżowej w różnych miastach Polski.