UCZNIOWIE ELEKTRYCZNIAKA NA DESKACH TEATRU KOCHANOWSKIEGO!

teatt

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie,
gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być,
jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi,
i jakimi są”.
Tove Jansson

26 listopada br., po raz trzeci odbył się Opolski Festiwal Spektakli Profilaktycznych pod nazwą „Maski zostawimy na scenie” – Opole 2013, organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Serce dla Serca”.

W tym wydarzeniu teatralnym nie mogło zabraknąć uczniów Opolskiego Elektryczniaka, gdyż powszechnie wiadomo, że to Szkoła rodząca talenty w każdej dziedzinie – nie tylko związanej z profilem zawodowym Szkoły.

Młodzi adepci sztuki teatralnej, pracujący w ramach koła teatralnego prowadzonego przez p. Beatę Peczeniuk,  stanęli przed prawdziwym wyzwaniem. Musieli samodzielnie napisać scenariusz spektaklu, którego tematyka miała podejmować problemy dotyczące współczesnej młodzieży, a następnie przygotować ten spektakl na konkurs. I to wszystko w bardzo krótkim czasie!

Spektakl pt. „(To)masz Wybór”, autorstwa Michała Jaroszczuka, Wojtka Tokarczyka oraz Arkadiusza Koniecznego, został zaprezentowany podczas konkursu w ramach  Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych „Maski zostawimy na scenie” , który odbył się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dla naszych młodych aktorów to był pierwszy występ nie tylko jako uczniów reprezentujących  Zespół Szkół Elektrycznych (wszyscy aktorzy są uczniami klas pierwszych), ale również  debiut na deskach profesjonalnego Teatru. Przeżycie było ogromne, zdobyte doświadczenie bezcenne!

Poziom spektakli konkursowych był bardzo wysoki. A nagroda główna – tylko jedna. Grand Prix Festiwalu trafiło w ręce ucznia V LO, ale spektakl przygotowany przez naszych uczniów został nagrodzony nagrodą rzeczową.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych teatralnych wyzwań i sukcesów!

Grupa teatralna „Uziemieni” wystąpiła w składzie: Michał Jaroszczuk (1A), Arkadiusz Konieczny (1E), Piotr Scześniok (1A),Wojciech Tokarczyk (1A) oraz Marcin Zalewski (1A), przy wsparciu technicznym Grzegorza Dzikowskiego oraz Mariusza Setnickiego (z klasy 3A). Opiekunem grupy jest p. Beata Peczeniuk.

teatr 1 teatr 2

tetr 2