ELEKTRYCZNIAK WYRÓŻNIONY W KONKURSIE GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ "BLIŻEJ ŚWIATA"

Tradycją uczniów OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA jest być blisko sztuki fotografowania. Kolejne wyróżnienie to dowód na umiejętne połączenie dydaktycznych wymogów szkoły z kulturą. 5 stycznia 2011r. o godzinie 18:00 delegacja Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu: dyrektor szkoły Władysław Opoka, nauczyciel języka polskiego Małgorzata Jaworska-Suwała oraz uczniowie klasy 3”GT”: Agnieszka Kornijczuk i Łukasz Ziaja odebrali z rąk pani Anny Potockiej nagrodę za zajęcie II miejsca w corocznym konkursie „Bliżej Świata”.

Galeria Sztuki Współczesnej od lat organizuje dla młodzieży opolskich szkół z okazji światowej wystawy World Press Photo, najlepszych fotografii prasowych. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się po uroczystym otwarciu wystawy APOKRYFY BARTOSZA POSACKIEGO/SILESIA BARTŁOMIEJA TRZOSA. Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz organizatorowi odwiedzin w BWA serdeczne gratulacje i podziękowania przekazał dyrektor szkoły.