Opolskie uroczystości święta Niepodległości

np

W tym roku obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek, 8 listopada, uroczystym apelem w naszej Szkole. Główne uroczystości, związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się w poniedziałek 11 listopada na Placu Wolności w Opolu. Obchody święta Niepodległości rozpoczęła msza św.  za Ojczyznę w Opolskiej Katedrze. Po niej opolanie i poczty sztandarowe, w asyście Szwadronu Kawalerii Konnej i historycznych pojazdów wojskowych, przeszli pod pomnik Bojownikom o Wolność Śląska Opolskiego. Tam zaplanowano oficjalną część obchodów. Odbył się apel poległych zakończony salwą honorową.

Tradycyjnie pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów. Wśród  licznie świętujących mieszkańców Opola nie mogło zabraknąć Pocztu Sztandarowego naszej Szkoły. Tym razem uczniowie naszej szkoły oprócz Pocztu Sztandarowego ZSEl. utworzyli również Poczet Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.  Przedstawicielami Zespołu Szkół Elektrycznych na opolskich uroczystościach byli uczniowie klasy 4AT: Rafał Szmul, Marek Masicki, Damian Mainka, Szymon Jacheć, Bartosz Szczepucha, Mateusz Litwinowicz, opiekunem Pocztu był Waldemar Dobrowolski. Poczet Sztandarowy na szkolnych uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości utworzyli również uczniowie klasy 4AT: Krzysztof Danisz, Marcin Pancerz, Roman Seredziuk.