RZECZYWISTOŚĆ ROZSZERZONA – zajęcia na Politechnice Opolskiej

alarm

30 października  uczniowie z klas 4BT oraz 4ET mieli okazję uczestniczyć w konferencji organizowanej przez Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej przy współpracy z kołami naukowymi Grupa .Net, PIXEL oraz Mikroprocek. Konferencja poświęcona była technologiom wykorzystywanym w smartfonach.

Całość została podzielona na dwa godzinne wykłady. Pierwszy wykład pt. "Dlaczego warto pisać aplikacje na Windows Phone" poprowadził student 3 roku informatyki-Paweł Pluta, który przedstawił zebranym najważniejsze nowości  w systemie Windows Phone oraz możliwości jakie Microsoft daje osobom piszącym aplikacje. Zostaliśmy również zaproszeni na spotkania Grupy Junior .Net. Jest to grupa stworzona specjalnie dla uczniów szkół średnich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w zakresie pisania aplikacji na platformy firmy Microsoft. Drugi wykład pt. "Realizacja rzeczywistości rozszerzonej na smartfonach" poprowdził Krzysztof Smykała ze studenckiego koła PIXEL. Dowiedzieliśmy się czym jest rzeczywistość rozszerzona, oraz jak wykorzystywana jest ona w dzisiejszej technologii (Google Glass, Oculus Rift).

W przerwie pomiędzy wykładami mogliśmy posłuchać pana Tomasza Ciecierskiego z Akademickiego Biura Karier, który zaprezentował nam korzyści wynikające ze studiowania kierunków technicznych ważnych w dzisiejszych czasach. 

Po wykładach przyszedł czas na relaks. Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w grze miejskiej - inicjatywie wzorowanej na harcerskich podchodach. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie zagadek logicznych w różnych miejscach Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. „Elektryczniak” reprezentowały uczennice klasy 1D: Daniela Kulaszewska oraz Wiktoria Dworak, wspierane przez koleżankę z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Drużyna dziewczyn świetnie poradziła sobie z większością zadań, i chociaż trudność sprawiła jej brak znajomości terenu gry, zajęła 6 miejsce.