Promocja szkoły trwa

djo

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Konferencji poświęconej Europejskiemu Dniu Języków, która odbyła się w RCRE w Opolu, gdzie przed nauczycielami z województwa opolskiego min. zaprezentowali swój film. pt: „Czy warto uczyć się języków obcych”.

Ponieważ film bardzo się podobał, przedstawiliśmy go również przed swoją uczniowską publicznością na imprezie kulturalnej poświęconej obchodom Dnia Języków Obcych, przygotowanej przez nauczycielkę języka niemieckiego Grażynę Łomny.

Dzień Języków Obcych łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów.

Cały program przygotowali uczniowie klasy 1AT, w którym zaprezentowali sylwetki poszczególnych krajów europejskich, ich hymny, charakterystyczne zabytki oraz piosenki. Mieliśmy okazję spotkać przedstawicieli Niemiec, Anglii, Francji, Włoch, Czeskiej Republiki, Holandii, Rosji, Hiszpanii a nawet Turcji, którzy przedstawiali się w języku danego kraju.

Wysłuchaliśmy również wierszy naszego polskiego poety Juliana Tuwima pt.”Lokomotywa” i „Rzepka” w wersji niemieckojęzycznej (klasa 2AT).

Na koniec swoje talenty piosenkarskie pokazali uczniowie klasy 3F oraz laureat wojewódzkiego etapu konkursu piosenki Obcojęzycznej Damian Schnober z klasy 4AT.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy i zachęcam do udziału w następnej.