"KREW POD PRĄDEM" PO RAZ OSIEMNASTY W ELEKTRYCZNIAKU

PCK Opole

W czwartek, 26 września,  na terenie naszej Szkoły po raz osiemnasty została przeprowadzona akcja oddawania krwi „Krew pod prądem”. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia było Szkolne Koło PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Honorowy patronat nad szlachetną zbiórką krwi objął dyrektor szkoły Dariusz Dobrowolski. Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy: Moniki Macioszek (3ft), Mariusza Setnickiego (3at), Gracjana Listwana (3bt), Mateusza Gatnera (2bt), Mario Wieczorka (2et), Łukasza Jankowskiego (3bt), Kamila Popowicza (3ft) i Rafała Bazyli (3at).

Jednak najważniejsi byli anonimowi dawcy, młodzież z naszej Szkoły i goście którzy tego dnia odwiedzili Zespół Szkół Elektrycznych aby podzielić się tym cennym darem.

Po oddaniu krwi każdy otrzymywał czekolady, posiłek regeneracyjny oraz upominek od organizatorów. Owoce, soki, kanapki, kawa – to wsparcie Rady Rodziców ZSEl., za które serdecznie dziękujemy.

Chętnych uczniów do oddania krwi było bardzo wielu. Ostatecznie tego dnia krew oddało 57 osób, udało się pobrać 25,1 litrów krwi. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy już na kolejne akcje „Krwi pod prądem”.

Wszystkim uczniom krwiodawcom oraz organizatorom akcji "KREW POD PRĄDEM" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

Dariusz Dobrowolski