Energetab 2013

PCk

Na targach energetycznych „ENERGETAB”  prezentowało się ponad 700 wystawców z 18 krajów Europy i Azji.

Wśród wystawców były obecne dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość liczących się krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Na targach prezentowało się wiele nowych firm krajowych i zagranicznych, chcących zademonstrować najnowsze rozwiązania, szczególnie związane z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii czy podniesieniem efektywności energetycznej wytwarzania bądź użytkowania energii, w tym na przykład do celów oświetlenia dróg, obiektów przemysłowych, itp.

Podobnie jak latach ubiegłych tak i w tym roku w ramach programu „ Akademia El12” dzięki sponsorom  pozyskanym przez Centrum Elektryczne el12 mieliśmy okazję przez dwa dni  poznać zaawansowane technologicznie maszyny, urządzenia i aparatury, mających na celu wytwarzanie i dostarczanie energii elektrycznej. Mieliśmy okazję poznać  produkty krajowych i zagranicznych firm, zwłaszcza tych które  związane są z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i wzrostem efektywności produkcji i zużycia energii. Młodzież chętnie brała udział w towarzyszących targom konkursach.

17 września w targach uczestniczyli uczniowie którzy zajmują najwyższe miejsca na „Platformie el12”, opiekunami byli nauczyciele „elektryka”: Andrzej Barczuk i Rafał Chwaliński oraz z ramienia firmy „el12” pani Agnieszka Harus. Wyjazd sponsorowała firma „Ergom”
18 września w targach uczestniczyli uczniowie klas 4B i 4E opiekunami byli nauczyciele „elektryka”: Joachim Strzałka i Michał Dziubałtowski. Wyjazd sponsorowała firma ”OBO Betterman”.

Uczniowie wrócili z targów z poszerzonym horyzontem zawodowym oraz z bagażem: katalogów, nagród oraz gadżetów. Na koniec składamy podziękowanie właścicielowi firmy „Centrum Elektryczne el12”  panu Bronisławowi Frytowi za przychylne działania dla rozwoju i podniesienia poziomu kształcenia zawodowego naszych uczniów.