Elektryczniak nagrodzony w X edycji turnieju „Młoda krew ratuje życie”

PCk

12 września 2013 r. w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie ph. „Młoda krew ratuje życie”. W edycji wzięło udział  trzydzieści szkół ponadgimnazjalnych z regionu oraz dwie uczelnie. Pani Iwona Rajca – Bednarska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Opolu podziękowała wszystkim szkołom za udział w akcji oraz stwierdziła, iż bez względu na to, kto zajął jakie miejsce,  wszyscy są zwycięzcami, gdyż „istotne  jest, by młodzież szkolna oraz studenci wiedzieli, jak ważne jest oddawanie krwi”.

Opolski Elektryczniak w kategorii ilość oddanej krwi zajął zaszczytne 3 miejsce, oddając 125,780 l tego cennego daru ratującego życie. Wyprzedziły nas szkoły z Nysy.

Nagrodę – drukarkę i puchar odebrali uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji „Młoda krew ratuje życie” zorganizowanej w naszej szkole i oddali krew na ten szczytny cel -  .Anna Wagner i Kamil Popowicz uczniowie klasy 3ft. Uroczystość uwiecznili: Mateusz Golomb uczeń klasy 3ft i Mikołaj Król z klasy 2dt – reporterzy szkolnej telewizji Elektryczniak TV.

Wszystkim uczniom krwiodawcom oraz organizatorom czterech akcji "KREW POD PRĄDEM" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

Dariusz Dobrowolski