Nowy projekt w „Opolskim Elektryczniaku”

akcent

W dniu 12.09.2013 r. w Ponadregionalnym Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Pawłowicach we Wrocławiu odbyła się konferencja informacyjno- promocyjna projektu Akcent@com. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Dariusz Dobrowolski.

Projekt realizowany będzie w latach 2013 – 2015 w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Przeznaczony będzie  dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych w sześciu czesko - polskich euroregionach: Nisa - Nysa, Glacensis, Praděd - Pradziad, Silesia, Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński, Beskydy – Beskidy. Celem projektu będzie popularyzacja uczenia się języków krajów sąsiadujących, motywacja do współpracy transgranicznej m. in. poprzez pokonywanie stereotypów i wskazywanie nowych możliwości na rynku pracy.

Szkolnym koordynatorem projektu został Pan Damian Stankowicz, wezmą w nim udział trzej uczniowie klas pierwszych.