Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

spotkanie

Nowa szkoła, nowi koledzy, nauczyciele, to stres nie tylko dla ucznia, ale również dla rodzica, którego dziecko rozpoczęło nowy etap edukacji. Nasuwa się wiele pytań, istnieją wątpliwości, rodzą się nowe oczekiwania. 11 września 2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych, podczas którego Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski starał się rozwiać wątpliwości, odpowiedzieć Rodzicom na nurtujące ich pytania, przedstawiając specyfikę tej najlepszej na Opolszczyźnie szkoły technicznej. Zaprezentował kierunki kształcenia, zwrócił uwagę na zajęcia pozalekcyjne, w czasie których uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania. Pan dyrektor zapoznał również zebranych z wynikami egzaminów zewnętrznych, które świadczą o wysokim poziomie nauczania w szkole. Następnie przedstawił przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewę Dęgę, zespół kierowniczy szkoły, wychowawców klas pierwszych oraz nauczyciela – bibliotekarza, rzecznika praw ucznia, psychologa i pedagoga szkolnego, pielęgniarkę.

Spotkanie uświetnił koncert szkolnej orkiestry dętej pod batutą dyrygenta Pana Przemysława Ślusarczyka. Na zakończenie Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski życzył zadowolenia z wyboru bardzo dobrej szkoły.

Następnie Rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami klas.