Matura 2013 za nami

„Nauka jest jak niezmierne morze.
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”
S. Żeromski

28 czerwca od godziny 11.00 w „Opolskim Elektryczniaku” absolwenci szkoły spragnieni kontynuowania nauki odbierali świadectwa dojrzałości. Na egzaminie maturalnym zdawali przedmioty obowiązkowe, które decydują o zdaniu egzaminu. Wybierali również przedmioty dodatkowe, które punktowane są w wyższych uczelniach.

Największym powodzeniem cieszyła się fizyka, którą na poziomie podstawowym zdawało 48 absolwentów, a na poziomie rozszerzonym 14. Matematykę rozszerzoną i język angielski wybrało 44 byłych uczniów. Ponadto język niemiecki na poziomie rozszerzonym zdawało 15, wiedzę o społeczeństwie na poziomie podstawowym wybrało 12, a na poziomie rozszerzonym 2 absolwentów. Mniejszym powodzeniem cieszyły się następujące przedmioty – biologia, geografia, historia, chemia, informatyka, język polski na poziomie rozszerzonym.

Wyniki egzaminu maturalnego w „Opolskim Elektryczniaku” potwierdzają rzetelne przygotowanie uczniów do tego ważnego życiowego sprawdzianu i są przepustką na wybraną wyższą uczelnię. Wszystkim absolwentów życzymy, aby dostali się na wymarzone studia.