Wakacje

„Wakacje, znowu są wakacje
Na pewno mam rację wakacje znowu są.”

28 czerwca 2013 r. uczniowie „Opolskiego Elektryczniaka” po całym roku pracy zakończyli rok szkolny. Tradycyjnie już młodzież, grono pedagogiczne, dyrekcja uczestniczyli we mszy świętej, która została odprawiona o godz. 8.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

Następnie o godz. 10.00 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą poprowadził uczeń klasy 3ft Hubert Dęga, a na którą przybyli  również przedstawiciele firmy El 12.

Na wstępie zabrał głos Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski, który w swoim wystąpieniu podsumował kończący się rok szkolny, przypomniał sukcesy i osiągnięcia uczniów, przedstawił zrealizowane projekty. Zwrócił uwagę na podnoszenie jakości bazy szkolnej, czego przykładem jest powstanie nowej pracowni, modernizacja oświetlenia. Następnie Pan dyrektor podziękował nauczycielom i wychowawcom za trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie uczniów, rodzicom za wsparcie i pomoc dla szkoły. Podziękowania skierował również do swoich współpracowników – wicedyrektorów i kierowników. Życząc młodzieży udanych wakacji przypomniał zasady bezpieczeństwa na drogach, kąpieliskach, w pracy.

Rozpoczynając wręczanie nagród Pan dyrektor wyróżnił Patryka Pluskotę ucznia klasy 3dt, który uzyskał najwyższą średnią w szkole – 5,65. Otrzymał złotą tarczę i album.

Złote tarcze za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 52 uczniów, tarcze srebrne za dobre wyniki w nauce – 6 uczniów. 29 uczniów otrzymało medale za zdobycie czołowych lokat w konkursach i olimpiadach. Złotymi i srebrnymi medalami nagrodzeni zostali również uczniowie za pracę społeczną i promocję szkoły w mediach oraz zdobycie czołowych lokat w sporcie. Przedstawiciele firmy El 12 wręczyli uczniom nagrody za udział w Akademii El 12. Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka.