Język obcy w praktyce - lekcja w mieście

Źródłó: Wikipedia

Metodyka nauczania języka obcego min. nawiązuje do paradygmatu edukacji, której istotnym zadaniem jest przygotowanie i wykorzystanie swoich umiejętności językowych, komunikacyjnych w praktycznym zastosowaniu.

Postarałam się wykorzystać wachlarz metod i stylów nauczania, które w efekcie doprowadziły do kształtowania u uczniów postaw aktywnych i pobudziły do  zespołowej aktywności.

Zrealizowałam lekcje pt. ”Meine Stadt Oppeln ist sehenswert - moje miasto Opole jest warte zwiedzenia” w plenerze. Uczniowie klas drugich Technikum, realizujący temat dotyczący planów urlopowych, wyjazdów, zwiedzania wczuli się w rolę przewodnika po Opolu w języku niemieckim, opowiadali o zabytkach miasta na podstawie wiedzy zdobytej na lekcjach, obejrzanego filmu oraz z internetu.

Dzisiaj, zagadnięci przez niemieckiego turystę potrafią udzielić informacji. Zgodnie z Nową Podstawą Programową materiał nauczania uwzględnił „związek z życiem”, umiejętność pracy i działanie w zespole oraz wykorzystanie doświadczeń nabytych w nauczaniu innych przedmiotów.

Lekcje sprawiła wszystkim dużą przyjemność, co w języku  niemieckim brzmi: viel Spaß!