ELEKTRYCZNIAK PO EGZAMINACH ZAWODOWYCH

Po trwających rok przygotowaniach logistycznych w dniu 24 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Elektrycznych zakończyła się sesja letnia egzaminów zawodowych 2013. W całym kraju etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe odbył się 17 czerwca 2013 r.  Absolwenci: technikum elektrycznego, szkoły zasadniczej i gościnnie zdający absolwenci  Policealnej Szkoły „LIDER” rozwiązywali test zamknięty trwający 120 min.

Do zdawania tego etapu egzaminu zawodowego było uprawnionych 177 absolwentów (w tym 7 powtarzających). Egzamin został przeprowadzony w 12 salach – łącznie z salą gimnastyczną. Na etapie pisemnym w Zespołach Nadzorujących pracowało 41 nauczycieli. Procedury  wymagają również, aby nauczyciele pełnili dyżury na korytarzach w celu zapewnienia porządku i przyjaznych warunków zdawania egzaminów.

Etap praktyczny  odbył się 18 i 19 czerwca 2013r.. Komisje pracowały na dwie zmiany. Dla zdających znacznie  bardziej absorbujący był etap praktyczny ze względu na:

• wysoki próg wymagań pozwalający na zdanie tej części egzaminu, wynoszący 75%
  • długi czas zdawania egzaminu wynoszący 240 minut
  • dużą liczbę absolwentów powtarzających ten etap egzaminu.

Ostatnim akordem był etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikację E12 w zawodzie technik informatyk, zorganizowany dla Policealnego Studium  „ŻAK”. Podczas tego egzaminu członkowie ZNCP z naszej szkoły zdobywali doświadczenie w ocenianiu, organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu „po nowemu”.

Serdeczne dziękujemy nauczycielom Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Opolu  za wsparcie i udział w pracy ZN.

Tym,  którzy  zmierzyli się z egzaminem zawodowym życzymy wspaniałych  wakacji, jak również tego, aby 30 sierpnia w dniu przysłania do szkół wyników egzaminów zawodowych , mogli odebrać dyplom i stwierdzić  - jestem „Panem technikiem”.