Kuba Błaszczykowski na turnieju razem z Elektryczniakiem

W środę 19 czerwca 2013 z okazji Dnia Dziecka na stadionie Klubu Sportowego Odry Opole odbył się turniej sportowy dla 16 szkół podstawowych Miasta Opola. W tegorocznej edycji zaproszono również szkołę z Truskolasów, do której uczęszczał kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski (opiekunem tej szkolnej reprezentacji był Dawid Błaszczykowski, brat gwiazdy Borussi Dortmund).

Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w biegach przełajowych, w dyscyplinach związanych z piłką nożną. Za całą organizację tych zawodów odpowiedzialni byli sędziowie, którymi byli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były wymagające, a młodzi sportowcy pełni emocji i chęci zwycięstwa walczyli o każdą sekundę, którą precyzyjnie mierzyli uczniowie Elektryczniaka, a konkretnie z klasy III at. Imprezę zorganizował Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Energetyka Cieplna Opolszczyzny ECO, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już tegoroczną organizację akcji Dnia Dziecka dla szkół podstawowych włączyła się także nasza szkoła będąc również organizatorem tego pięknego przedsięwzięcia.

Wydarzenie sportowe rozpoczęło się od uroczystego wniesienia flagi Ligi Mistrzów, odsłuchania hymnu Ligi Mistrzów oraz prezentacji reprezentacji wszystkich szkół podstawowych. Każda szkoła losowała drużynę z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, która potem reprezentowała. Największe zainteresowaniem cieszyły się pokazy żonglerki oraz pokazy ognia w wykonaniu naszych uczniów: Beniamina Piechoty, Krzysztofa Riewolda oraz Tomasza Jędrzejewskiego. Mogliśmy zobaczyć pokaz żonglowania piłeczkami, ale również maczugami czy diabolo (diabelska szpulka) oraz pokaz ognia. Nie zabrakło również jazdy na monocyklu. Nasi utalentowani uczniowie Beniamin, Krzysztof oraz Tomasz po każdym fantastycznym pokazie musieli sprostać zachwyconej publice i rozdawali autografy. Dla uczniów podstawówki oprócz biegów przełajowych czekały również atrakcje, w których mogli uczestniczyć mecze piłki nożnej. W specjalnym namiocie, dzieci mogły dać pomalować sobie twarze. Nie zabrakło również waty cukrowej czy balonów wypełnionych helem. Dodatkową atrakcją było wypuszczenie 16 gołębi. Każda szkoła losowała numer gołębia, które po locie na odległość ok. 50 km zameldowały się w odpowiedniej kolejności. Szkoła, której gołąb przyleciał jako pierwszy dostawała odpowiednią ilość dodatkowych punktów.

Na koniec całego turnieju, wszystkie szkoły zostały nagrodzone. Najlepszym zespołem turnieju okazała się PSP nr 15 z Opola, która grała w barwach Szachtara Donieck – przypomnijmy, że reprezentacja piłki nożnej naszej szkoły, tydzień temu również losując barwy Szachtara Doniec wygrała turniej o Puchar św. Jacka w Strzelcach Opolskich. Drugie miejsce zajęła podstawówka nr 16 czyli FC Barcelona, a na najniższym podium stanęła reprezentacja PSP nr 14, czyli AC Milan. Najlepsze szkoły otrzymały okolicznościowy puchar i dyplom oraz możliwość zrobienia zakupów za 1200 zł w jednym z opolskich sklepów. Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali oryginalne koszulki Reprezentacji Polski w piłce nożnej ufundowane przez Jakuba Błaszczykowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski, jeden z najbardziej znanych obecnie piłkarzy w naszym kraju, Jakub Błaszczykowski zrobił ogromną niespodziankę goszcząc na turnieju w Opolu. Wszystkim drużynom nagrody wręczał Kuba, który przyznał, że zawsze chętnie chodził do szkoły kiedy miał w planie wf.

Na zakończenie tego pięknego wydarzenia, dziękując za zorganizowanie całego turnieju Kuba Błaszczykowski podarował dla każdego ucznia zdjęcie z autografem oraz zgodził się zrobić zdjęcie z uczniami Opolskiego Elektryczniaka, którzy współtworzyli ten turniej.

Bardzo się cieszę, że Dzień Dziecka dla szkół podstawowych Miasta Opola powoli staje się tradycją w wykonaniu Opolskiego Elektryczniaka. To wspaniale, że uczniowie Elektryczniaka mogli przyczynić się do stworzeniach tak niezwykłych i niezapomnianych chwil dla swoich dużo młodszych rówieśników. Jak zostało to powiedziane w czasie turnieju, że bez Elektryczniaka, ta wspaniała atmosfera i organizacja nie byłaby możliwa.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski

Zobacz także: http://www.mmopole.pl/artykul/turniej-z-okazji-dnia-dziecka-kuba-blaszczykowski-gosciem-imprezy-zdjecia-wideo