Uczniowie Elektryczniaka Mistrzami Opola w siatkówce plażowej !

W dniu 13 czerwca na basenie letnim „Błekitna Fala” odbyły się mistrzostwa Opola w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach wzięło udział 12 zespołów dwuosobowych ze szkół ponadgimnazjalnych Opola. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Mateusz Ogórek (1dt) i Patrick Galowy (1bt) oraz Szymon Zamszyn (3at) i Łukasz Gajda (2at).

Turniej rozegrano systemem "brazylijskim" do dwóch przegranych meczów. Mecze trwały jeden set do 15 pkt.  Dla pary pierwszoklasistów był to debiut w siatkówce plażowej i mimo, iż dobrze rozpoczęli turniej wygrywając w pierwszym meczu z drużyną PLO III to w drugim  musieli uznać wyższość rywali z PLO I. Tym samym "spadli" na prawą stronę turniejowej drabinki, gdzie rywalizowały zespoły, które miały już  na koncie po jednym przegranym spotkaniu. W trzecim meczu nasi reprezentanci niestety przegrali mecz, tym razem z parą reprezentującą PLO II kończąc tym meczem udział w turnieju. Mateusz i Patrick sklasyfikowani zostali na miejscach 9-10.

Druga para reprezentująca naszą szkołę (Gajda/Zamszyn) przystąpiła do turnieju jako rozstawiona unikając meczu w pierwszej rundzie. Pierwszy mecz rozegrała z parą PLO III. Wygrała lecz nie bez problemów tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinału, w którym spotkała się z parą  reprezentującą Zespół Szkół Ekonomicznych: Arbeiter/Wójcik. Był to tak zwany mecz przyjaźni, gdyż zawodnicy trenują wspólnie w klubie Azymek Zdzieszowice. Nasza para nie miała problemu żeby awansować do strefy medalowej pewnie wygrywając. W półfinale nasi zawodnicy niemalże rozgromili parę z PLO II rewanżując się za młodszych kolegów, którzy odpadli z turnieju przegrywając właśnie z tą parą. Mecz finałowy był powtórką meczu ćwierćfinałowego, gdyż nasi dobrzy znajomi z Ekonomika mimo, iż spadli na prawą stronę drabinki zdołali przedrzeć się do tej fazy rozgrywek. Nasi zawodnicy nie pozostawili złudzeń rywalom, od samego początku kontrolując przebieg spotkania wygrywając je w jeszcze bardziej przekonywującym stylu niż to ćwierćfinałowe. Tytuł mistrza Opola w siatkówce plażowej trzeci rok z rzędu został w Elektryczniaku. W 2011 roku zwyciężali Mateusz Kozak i Kamil Ziomek, w 2012 ponownie Ziomek i Tomasz Mianowski. Trzeba jeszcze dodać, iż wszyscy zawodnicy rywalizowali w dużym upale, co wymagało niezłej kondycji z ich strony. Z powodu upalnej pogody miało miejsce zdarzenie zasłabnięcia sędziego głównego zawodów p. Ryszarda Tomszy. Zawody dokończono przy pomocy sędziujących nauczycieli.

Te zawody były ostatnim akcentem tegorocznych Mistrzostw Opola, w których nasi uczniowie rywalizowali w 12 dyscyplinach sportowych. W czterech z nich zostalismy drużynowymi Mistrzami naszego Miasta: piłka nożna, szachy, pływanie i siatkówka plażowa. Indywidualne mistrzostwo w biegu przełajowym zdobył Adam Tront z klasy 2at. Podziękowania  należą się wszystkim uczniom reprezentującym Elektryczniak w tym roku szkolnym w zawodach sportowych oraz ich opiekunom. Szczególne podziękowania kierujemy do tegorocznych absolwentów.