Opolski Elektryczniak najlepszy w ogólnopolskim turnieju

W tym roku odbył się już po raz 6. Międzydiecezjalny Turniej o Puchar św. Jacka. Wzięło w nim udział 16 drużyn z archidiecezji częstochowskiej, katowickiej, diecezji gliwickiej i opolskiej. Uczestniczyły drużyny z Rud Raciborskich, Strzelec Opolskich (reprezentacje trzech szkół), Czarnowąsów, Truskolasów, Gliwic (dwie szkoły z Łabęd i Sośnicy), Szymiszowa, Bytomia, Katowic, Opola (dwa zespoły), Raciborza, Krapkowic i Rudy Śląskie.

Turniej został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Starostwo Strzelec Opolskich. W finałach w kategoriach szkół ponadgimnazjalnych Opolski Elektryczniak pokonał gospodarzy ZSO Strzelce Opolskie 2:0. W kategorii gimnazjów PG1 ze Strzelec Opolskich zwyciężyło PG Szymiszów.

Warto podkreślić, że turniej był świetnie zorganizowany, ale również na wysokim poziomie sportowym. W ubiegłym roku uczniowie grali pod nazwami państw uczestniczących w EURO 2012. Tym razem zrobione to zostało pod kątem Ligi Mistrzów. Na początku przy prezentacji drużyn puszczony został hymn oraz wniesiona została flaga Ligi Mistrzów. Zaproszone drużyny „były” jednym z klubów, które występowały w fazie grupowej europejskiej Ligi Mistrzów. Nasza szkoła wylosowała zespół Szachtar Donieck.

Prześledźmy po kolei drogę do zwycięstwa naszej drużyny. Pierwszy mecz w grupie wygraliśmy z Rudą Śląską 4:0, by następnie w drugim spotkaniu zremisować 1:1 z Krapkowicami. Kolejne spotkanie przyszło nam rozgrywać ze szkołą z Gliwic, gdzie wygraliśmy pewnie 2:0. Ostatnie spotkanie w grupie wygraliśmy 1:0 ze szkoła techniczną gospodarzy ze Strzelec Opolskich, co pozwoliło nam zająć 1. miejsce w grupie. W półfinale ciężki bój stoczyliśmy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Raciborza. Po regulaminowym czasie było 1:1. W dogrywce drużyna zrealizowała słowa trenera Jarosława Stykały, który w przerwie podpowiedział, jak maja zagrać nasi zawodnicy. Udało się strzelić bramkę i ostatecznie wygraliśmy 2:1.

W finale zmierzyliśmy się z gospodarzami, Liceum ze Strzelec Opolskich. To był najlepszy mecz w wykonaniu naszych zawodników, którzy wygrali 2:0 i zwyciężyli w całym turnieju w bardzo dobrym stylu. Skład zwycięskiej drużyny: Grzebieniak Szymon 1az, Unijewski Rafał 1az, Socha Paweł Ift, Kokot Patryk 2et, Kowalczyk Dawid 2ct, Grobosz Dawid 2ct, Grobosz Rafał 2 ct, Galuska Rafał 2dt, Sawicki Dariusz 3dt, Leżak Paweł 3ct. Trener: Jarosław Stykała.

Zwycięska drużyna otrzymała puchar św. Jacka, wzorowany na pucharze Ligi Mistrzów, złote medale oraz oryginalną koszulkę klubową Borussi Dortmund z autografem (można ją zobaczyć w gablocie przed salą gimnastyczną) ufundowaną przez Kubę Błaszczykowskiego, który patronował turniejowi.