Konkurs e-biuro wygrany!

Po raz pierwszy w naszym regionie odbył się konkurs adresowany do uczniów klas informatycznych e-BiuroCelem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów przy wykorzystaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz poprzez bogate doświadczenie w pracy z programami biurowymi przygotowanie ich do pracy zawodowej.

Uczniowie rejestrowali się na platformie elektronicznej konkursu do dnia 15 marca. Następnie zrealizowano Etap I – eliminacje – w dniu15 kwietnia 2013. Odbyły się one w szkole macierzystej uczniów i polegały na rozwiązaniu testu (quizu) on-line  na platformie elektronicznej konkursu w ściśle określonym czasie. Nasza szkoła bardzo dobrze wypadła w eliminacjach, gdyż na 64 zawodników aż 4-ch naszych uczniów dostało się do finału. Zmagania finałowe odbyły się w poniedziałek, 20 maja br w siedzibie organizatora konkursu, czyli Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji przy ul. Głogowskiej w Opolu.

Nasi finaliści dzielnie zmagali się z rozbudowanymi zadaniami problemowymi.

• Dawid Kamiński, klasa 2dt – I miejsce,
  • Jarosław Jary, klasa 2dt – IV miejsce,
  • Justyna Kaczmarek, klasa 2ft – V miejsce.

Gratuluję uczniom, jak zawsze „Elektryczniak naszą dumą”!

Szczegóły konkursu: http://www.konkursy.rcre.opolskie.pl/new/j17/index.php/e-biuro

Dziękuję również moim kolegom nauczycielom Tadeuszowi Myślukowi oraz Leszkowi Kamińskiemu za pomoc w organizacji eliminacji i przygotowanie uczniów.

Anna Strokowska