ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH BEZPIECZNĄ SZKOŁĄ

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł i certyfikat „Bezpiecznej Szkoły” oraz członkowstwo w  Ogólnopolskim Klubie Bezpieczne Szkoły.

Konkurs (trwający prawie cały rok szkolny 2012/2013) dotyczył spopularyzowania wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym współżycia, poszanowania praw jednostki, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów. Zrealizowany przez nas projekt konkursowy uświadomił nam, jak ważne jest bycie otwartym na potrzeby innych i udowodnił, że możemy się różnić pięknie zachowując swoją niezależność i szanując odmienność innych.

W konkursie wzięło udział ponad 1100 szkół z całej Polski. Istotą konkursu było zrealizowanie 10 zadań (ocenianych punktowo w skali 1-10). Warunkiem uzyskania dyplomu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń było uzyskanie co najmniej 80 punktów. W ciągu kilku miesięcy zrealizowaliśmy wszystkie zadania, czego efektem było zdobycie certyfikatu "Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń". Idę programu konkursowego wsparło gremium Komitetu Honorowego, w którym znaleźli się przedstawiciele Sejmu i Senatu, członkowie Rządu RP, Rektorzy wyższych uczelni, Kuratorzy oświaty, Prezydenci miast i Marszałkowie Sejmików.

Wszystkim uczestnikom, realizatorom, osobom współpracującym i wspierającym realizację naszego projektu serdecznie dziękują za pracę, pomoc.