Sukces naszych uczniów na EuroFestiwalu Odysei Umysłu w Werbellinsee k/Berlina w Niemczech!!!

Kolejny raz nasi uczniowie na podium EuroFestiwalu Odysei Umysłu, który odbył się w dniach 26 kwietnia – 1 maja 2013 roku w EJB Werbellinsee k/Berlina w Niemczech.

W tegorocznym EuroFestiwalu wzięło udział 111 drużyn z czterech kontynentów i 16 krajów: USA, Togo, Chin, Indii, Kazachstanu, Rosji, Szwajcarii, Francji, Rumunii, Mołdawii, Białorusi, Słowacji, Estonii, Ukrainy, Niemiec oraz Polski. W sumie to ponad 1000 dzieci, młodzieży i trenerów.

Nasza drużyna złożona z uczniów klas drugich w składzie: Dawid Ciolek, Marcin Klama, Szymon Kowalik, Kamil Mazurek, Martin Stanik i Łukasz Wołochowicz nie zawiodła oczekiwań swoich kolegów, opiekunów oraz sponsorów, a także trenera, którym jest Renata Kisza-Świątek.

Odyseusze przedstawili swoje rozwiązanie problemu długoterminowego „The Email Must Go Through” wzbudzając spore zainteresowanie licznej publiczności i sędziów. Trzecie miejsce na 14 drużyn startujących w trzeciej kategorii wiekowej to spory sukces.

Najważniejszy konkurs Eurofestiwalu to tzw. Mixed Problem pod hasłem „Garden Gnoms Go International”. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja młodzieży z różnych stron świata. W tym roku międzynarodowe drużyny miały zbudować krasnala, ożywić go i wysłać w podróż. Zadanie to wymagało od wszystkich członków pobudzenia wyobraźni oraz dobrej znajomości języka angielskiego, który był oficjalnym językiem EuroFestiwalu. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność pracować z drużynami z Rosji i Białorusi.

Po obejrzeniu prezentacji rozwiązań 13-tu międzynarodowych teamów z naszej kategorii wiekowej międzynarodowe jury przyznało naszej drużynie zaszczytne III miejsce.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni z naszego sukcesu, tym bardziej, że konkurencja na konkursach Odysei Umysłu jest coraz liczniejsza, a zadania coraz trudniejsze.

Zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności przyszłych pierwszoklasistów do udziału w przygodzie, jaką jest Odyseja Umysłu.

Nasz udział w EuroFestiwalu Odysei Umysłu nie byłby możliwy, gdyby nie wspaniałomyślność sponsorów, którzy swoją ofiarnością umożliwili nam wyjazd do Niemiec. Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie im podziękować i obiecać, że w przyszłym roku również będziemy starali się godnie reprezentować naszą Szkołę, Opole, nasz region i Polskę na wszystkich konkursowych szczeblach Odysei Umysłu. Mamy nadzieję, że nasi sponsorzy: Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, Kuratorium Oświaty w Opolu, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Pani Europosłanka Danuta Jazłowiecka i firma STEGU SA z Jełowej, cieszą się razem z nami i w przyszłym roku również nas wspomogą.

Chcielibyśmy również podziękować firmie transportowej TEMPO z Olesna za życzliwość i wyrozumiałość.

Odyseusze i Trenerzy