"KREW POD PRĄDEM" W OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU

20 XII 2010r. po raz siódmy w Opolskim Elektryczniaku z udziałem Szkolnego Koła PCK, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, miała miejsce zbiórka krwi zatytułowana ,,Krew Pod Prądem’’. Honorowy Patronat nad akcją objął Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych – Władysław Opoka.

Zgłosiło się 48 uczniów, z czego 46 oddało krew. Łączna ilość krwi jaką udało się zebrać to 20,7 litrów. Aby oddać krew, trzeba było mieć ukończone 18 lat i być zdrowym. Jednorazowa donacja wynosiła 450ml krwi, co równoważy się w 4500kcal, które były rekompensowane dawcom w postaci słodkiego upominku ufundowanemu przez Radę Rodziców i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem całej społeczności uczniowskiej, prasy, radia i telewizji. Gorące podziękowania kierujemy do naszej wspaniałej młodzieży, dzięki której można było przeprowadzić kolejną akcję ratującą życie wielu osób. To wspaniały prezent pod choinkę dla tych, którzy tego oczekują.