Państwowa Inspekcja Pracy w Elektryczniaku

24.04.2013r. odbyło się spotkanie klas 4 technikum z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. Opolski Inspektorat reprezentowali: Łukasz Śmierciak - Rzecznik Prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu i Dawid Rusak - Inspektor Pracy. Uczniowie Elektryczniaka dowiedzieli się jakie są rodzaje umów o pracę, które z nich są najbardziej korzystne z punktu widzenia ZLECENIOBIORCY, jakie elementy powinna zawierać umowa o pracę co do formy jak i treści. Nasi Goście bardzo dużo mówili o obowiązkach PRACODAWCY, lecz także przypominali o obowiązkach ZLECENIOBIORCY! Uczniowie byli mile zaskoczeni z bardzo sympatycznej formy spotkania opartej na komiksie MOJA PIERWSZA PRACA, opowiadającym o czworgu przyjaciołach, którzy chcąc wyjechać na wakacje postanowili na nie zarobić. Bohaterowie komiksu niestety popełnili błędy, które zapoczątkowały ich kłopoty. Dla nich doświadczenia z pierwszą praca skończyły się dobrze, a nasi uczniowie na pewno czują się dojrzalsi i pewniejsi w szukaniu pracy oraz negocjowaniu warunków pracy.

Serdecznie dziękuję Pracownikom Opolskiego Inspektoratu za udział w spotkaniu, za kapitalne i nowoczesne przekazanie naszym już Absolwentom głównych wskazówek na drodze ku dorosłości. Dziękuję za komiksy oraz wizytówki z kontaktem do Inspekcji Pracy.

Jestem przekonany, że rozpoczęliśmy wspólny cykl spotkań związanych z poradami prawa pracy dla uczniów Elektryczniaka.

Dariusz Dobrowolski