POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA

„To już jest koniec, nie ma już nic,
jesteśmy wolni, możemy iść”.

26 kwietnia 2013 r. o godz. 9.30 w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów Publicznego Technikum Nr 5, które prowadził Szymon Kowalik uczeń klasy 2dt. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Pani Ewa Strąg przedstawiciel Rady Rodziców, ks. Rudolf Świerc – proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła oraz gość specjalny Pani dr inż. Barbara Grochowicz prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej,  rodzice, nauczyciele i absolwenci.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienia Pana dyrektora Dariusza Dobrowolskiego, który przywitał zaproszonych gości, pogratulował absolwentom ukończenia bardzo dobrej szkoły. Podziękował za zaangażowanie w sprawy społeczności uczniowskiej, liczny udział w konkursach, olimpiadach i turniejach sportowych. Życzył powodzenia na egzaminie maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz w dorosłym życiu. Zwrócił się również do rodziców, podkreślając ich wkład w wychowanie i kształcenie oraz pogratulował uzyskania przez pociechy świadectw z wyróżnieniem. Przekazali również gratulacje dla rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników.

Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Pani Ewa i ks. Rudolf Świerc pogratulowali absolwentom ukończenia szkoły i życzyli powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym. Przekazali również gratulacje dla rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników.  Następnie zabrała głos Pani  dr inż. Barbara Grochowicz, która przedstawiła kierunki kształcenia, zachęcając absolwentów do kontynuowania nauki na Politechnice Opolskiej.

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych.

Absolwenci wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego wypełnili swoją misję  wzorowo. Przez 4 lata godnie reprezentowali szkołę w różnych uroczystościach. Podczas zakończenia roku dla klas programowo najwyższych Pan dyrektor dokonał przekazania  symbolu szkoły uczniom klasy trzeciej. Następnie wręczył nagrody absolwentom.

Najlepsi spośród nich zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i  nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W Publicznym Technikum Nr 5 świadectwo z wyróżnieniem i Złotą Tarczę z napisem „za bardzo dobre wyniki w nauce” otrzymało  23 absolwentów. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżnionych uczniów.

Kończący szkołę wyróżnieni zostali również za godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych, działalność na rzecz szkoły, działalność w LOK, promocję szkoły w szkolnej orkiestrze dętej. Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski podziękował również wychowawcom klas za opiekę na uczniami.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, nad którą czuwały Pani Beata Peczeniuk i Pani Małgorzata Jaworska – Suwała.  Na wstępie zabrał głos Rafał Ciupka - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, który w imieniu absolwentów podziękował dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom za opiekę i pomoc oraz społeczności szkolnej za wspólnie spędzone lata. Uczniowie klasy 2ct pod kierunkiem Pani Beaty Peczeniuk wystawili kabaret pt.”Etapy edukacji szkolnej”. Uroczystość uświetnił występ Damiana Sznobera ucznia klasy 3at oraz szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka.

Po zakończeniu uroczystości absolwenci spotkali się z wychowawcami klas.