ELEKTRYCZNIAK PIERWSZĄ WYRÓŻNIONĄ SZKOŁĄ W OGÓLNOPOLOSKIEJ KAMPANII ”ŚWIADOMIE WYBIERAM PRZYSZŁOŚĆ”

Zespół Szkół Elektrycznych uczestniczył w ogólnopolskiej społecznej kampanii „Świadomie wybieram przyszłość”, w której uczestniczyło ponad 300 tysięcy uczniów z 500 szkół, w tym 17 z Opolszczyzny.

Kampania była skierowana do młodzieży - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy są na etapie wyboru swojej dalszej ścieżki kariery zawodowej. Misją kampanii było wspieranie młodego pokolenia  Polaków  w planowaniu i podejmowaniu właściwych  oraz świadomych decyzji, dotyczących ich dalszej  ścieżki edukacji i kariery.

W ramach akcji organizatorzy kampanii „KluczDoKariery” obrali za cel pokazanie młodzieży, w tym 850 uczniom naszego Zespołu Szkół Elektrycznych, iż posiadają pewne typy osobowości zawodowej i mogą sami kształtować własną ścieżkę kariery zawodowej zgodną z ich osobistymi preferencjami i predyspozycjami zawodowymi.

W ramach ogólnopolskiej kampanii organizatorzy udostępnili kwestionariusze dla wszystkich uczniów szkół zgłoszonych do udziału w badaniach oraz darmowy dostęp do wyników testów obszarów i kompetencji zawodowych. Dodatkowo każda szkoła otrzymała propozycję wykorzystania przez nauczycieli wychowawców klas  proponowanego scenariusza lekcji dotyczącej świadomego podejmowania decyzji zawodowych.

W celu uatrakcyjnienia ogólnopolskiej kampanii organizatorzy zorganizowali konkurs, którego celem było zwiększenie zaangażowania  uczniów w wypełnianiu testów. Szkoły rywalizowały o dedykowane dla nich certyfikaty za udział w kampanii i nagrody rzeczowe sponsorowane przez portal internetowy KluczDoKariery oraz wydawnictwo Samo Sedno

Zgodnie z regulaminem konkursu  z 500 szkół biorących udział w kampanii  5  organizatorzy wyróżnili  i przekazali  następującym szkołom ufundowane nagrody:

1. ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W OPOLU

2. Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku

3. Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy

4. Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku

5. Liceum Ogólnokształcące Nr.1 we Wrocławiu.

Uzyskanie najwyższego wyróżnienia w ogólnopolskiej kampanii „ŚWIADOMIE WYBIERAM PRZYSZŁOŚĆ” jest zasługą bardzo poważnego potraktowania przez uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych przygotowanych przez organizatorów profesjonalnych kwestionariuszy badań oraz działań organizacyjnych w szkole, które umożliwiły ich terminowe przeprowadzenie w szkolnych gabinetach komputerowych przy efektywnej pomocy uczniów i nauczycieli.

To wyróżnienie powinno przekonać każdego obecnego ucznia szkoły, absolwenta oraz kandydata do kształcenia się w OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU, że nie tylko oferujemy w szkole kształcenie na najwyższym poziomie ale dbamy również o właściwy wybór ścieżki kariery zawodowej oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań na każdym etapie życia.

ŚWIADOMIE WYBIERAM PRZYSZŁOŚĆ JEST PODSTAWĄ WYBORU WŁAŚCIWEJ ŚĆIEŻKI KARIERY NA KAŻDYM ETAPIE ŻYCIA – TAK WAŻNE JEST TO TERAZ DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM, KTÓRZY STOJĄ PRZED   DECYZJĄ O WYBORZE SZKOŁY.

Szkolny doradca zawodowy
Władysław Opoka