Drugi Dzień Rekolekcji

W środę 13 marca 2013 r. w naszym kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu odbyły się rekolekcje wielkopostne dla Ekonomika, III LO oraz Elektryczniaka. Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Knieć.

W świadectwie swojego życia, ks. Łukasz odniósł się do czasu spędzonego w Elektryczniaku – ks. Łukasz jest absolwentem naszego technikum.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od posłuchania utworu Joan Osborne - One of Us.  Rekolekcjonista nawiązując do utworu zadał wszystkim, także i sobie pytanie: Jeśli Bóg miałby imię, jakie by ono było? O co zapytałbyś, gdybyś miał tylko jedno pytanie?

W następnej części miała miejsce medytacja ewangelicznego obrazu przedstawiającego bogatego młodzieńca spotykającego Jezusa. Młodzieniec zapytał Jezusa: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne? Jezus odpowiedział mu: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną.

Jak zauważył ks. Łukasz, dzisiaj młody człowiek poszukuje w swoim życiu skarbu. Istotne jest, żeby rozpocząć poszukiwania i próbę wyznaczenia i osiągnięcia Skarbu – jak brzmiało hasło rekolekcji – Jak nie Jezus, to kto?

Na zakończenie każdy kto czuł takie pragnienie i miał odwagę mógł adorować krzyż. W tym czasie można było skorzystać z spowiedzi. Rekolekcje zakończyły się wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Oprawę liturgiczną sprawowali uczniowie Elektryczniaka, natomiast muzyczną Ekonomiczniak. Uczniom w czasie rekolekcji towarzyszyli katecheci naszej szkoły.