Elektryczniak na ekologicznym happeningu

14 marca uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu zorganizowali Happening na placu przed Solarisem: „A co Ty możesz zrobić dla środowiska?”, następnego zaś dnia odbyła się konferencja: Ekologiczny i ekonomiczny wymiar gospodarowania odpadami w świecie i w mojej gminie.

W imprezie uczestniczyła delegacja Naszego Technikum:  Dyrektor Dariusz Dobrowolski, Grzegorz Malinowski (2CT), Sebastian Galowy (2AT), Sławomir Kadłuczka (2ET) oraz Mateusz Leś (1FT) wraz z opiekunem. Członkowie szkolnego Koła Elektrycznych Ekologów Topinambrut, wspierali zwłaszcza podczas pokazu mody ekologicznej „sąsiadki ze szkoły zza miedzy”.

Podczas konferencji wystąpili: Profesor Renata Bura (University of Washington), dr inż. Grzegorz Ligus (Politechnika Opolska), Wojciech Rembek (kierownik Działu Gospodarki Odpadami w Zakładzie Komunalnym w Opolu), Jolanta Mokrzycka (REMONDIS Opole), Wiesław Biernacki  (przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej) oraz Diana Galus, Anna Machula, Kamila Hilderbrand (klasa 3TC- klub EkoAktywni Ekonomiści).

Gratulujemy uczniom, opiekunom i dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych i w rewanżu zapraszamy na Światowe Dni Lasu, które zorganizujemy w Najlepszym Technikum na Opolszczyźnie pod koniec maja.