Finał eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest przez pięć największych polskich uczelni ekonomicznych,  zyskała status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju, corocznie bierze w niej udział ponad 20 tysięcy zawodników z całej Polski.

Po etapie szkolnym  do eliminacji okręgowych, które odbyły się 7 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, zakwalifikowano  6 uczniów naszej szkoły: Damian Mainka z klasy IIIA,  Igor Czyrski i Michał Hadasik z klasy IIIB, Patryk Pluskota, Mateusz Wilczyński i Mateusz Wocka- z klasy IIID.

Eliminacje  okręgowe przebiegały w dwóch etapach  w pierwszym zawodnicy zmierzyli się z testem zawierającym 50 zadań, których treść wynikała z hasła danej edycji. Do finału zakwalifikowano zawodników z najlepszymi wynikami  z testu, wśród nich znaleźli się: Michał Hadasik i Patryk Pluskota, którzy w drugim etapie  zawodów w pięcioosobowych zespołach  rozwiązywali zadania sytuacyjne - uwzględniające nowoczesne narzędzia i koncepcje sprzyjające rozwojowi pracowników -  a następnie przed Komisją Okręgową prezentowali jedno z trzech przygotowanych zadań.

Udział w Olimpiadzie to możliwość  poszerzenia i zweryfikowania swojej  wiedzy ekonomicznej, spotkania fajnych ludzi z innych szkół, zdobycia nagród dla siebie i Szkoły.

Wszyscy zakwalifikowani do eliminacji okręgowych uzyskali uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymali wartościową publikację Wydawnictwa Difin.

Szkoła otrzyma od firmy Plagiat.pl roczną  licencję  na system antyplagiatowy.