Wojewódzkie podsumowanie XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013

1 marca 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wojewódzkiego podsumowania XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Opolu, Wydział Oświaty UM Opola oraz Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu.  Ranking dotyczył wyników osiągniętych przez szkoły w roku szkolnym 2012/2013.

Gośćmi uroczystości byli: Wojewoda Opolski Pan Ryszard Wilczyński, Opolski Kurator Oświaty Pani Halina Bilik, Naczelnik Wydziału Oświat Pani Irena Koszyk, Dyrektor Departamentu Edukacji i Runku Pracy UMWO Pan Waldemar Zadka, Dyrektor Wydziału Wspomagania i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu Pani Aurelia Stępień, Zastępca Dyrektora Wydziału Wspomagania i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu Pani  Wiesława Kostrzewa-Andros, Inspektor  ds. szkół ponadgimnazjalnych Wydziału Oświaty Pani Kinga Pierzak-Kostuś, Wicestarosta Opolski Pani Leonarda Płoszaj, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Opolskiej Ks. Marcin Wilczek oraz Pan Władysław Opoka dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w latach 1998-2012. Obecni byli również  starostowie powiatów oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół wyróżnionych w rankingu.

Na wstępie głos zabrali Opolski Kurator Oświaty Pani Halina Bilik oraz Wojewoda Opolski Pan Ryszard Wilczyński, którzy podkreślili rangę rankingu i pogratulowali wyróżnionym szkołom. Następnie wręczono pamiątkowe statuetki przedstawicielom trzech liceów ogólnokształcących i trzech techników województwa opolskiego, które w rankingu uplasowały się na najwyższych pozycjach. Statuetki otrzymały:

• Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu (22. miejsce)
  • Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (29. miejsce)
  • Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Marii Konopnickiej w Opolu (78. miejsce)
  • Publiczne Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych  im. Tadeusza Kościuszki  w Opolu (13. miejsce)
  • Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu  (28. miejsce)
  • Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie (35. miejsce)

W dalszej części uroczystości wręczonostatuetki przedstawicielom techników województwa opolskiego, które w rankingu uplasowały się na najwyższych pozycjach w kategorii „Szkoła Mistrzów”. Otrzymały je:

• Publiczne Technikum nr. 4 im. W. Pileckiego w Opolu (5. miejsce w  kategorii technik pojazdów samochodowych).
  • Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach  (8. miejsce w kategorii technik ekonomista).

Przedstawicielom szkół, które w rankingu zajęły wysokie miejsca wręczono dyplomy gratulacyjne:

• Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich  (148. miejsce)
  • Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie (201. miejsce).
  • Publiczne Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu  (53. miejsce).
  • Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie- Koźlu (96. miejsce).
  • Publiczne Technikum nr 6 w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu (111. miejsce).
  • Technikum nr 2 w Zespole Szkół –Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Emila Godlewskiego w Nysie (132. miejsce).
  • Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu (146. miejsce).
  • Publiczne Technikum Leśne w Zespole Szkół w Tułowicach (150. miejsce).
  • Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach (177. miejsce).

W imieniu dyrektorów szkół wyróżnionych w Rankingu zabrał głos dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu Pan Dariusz Dobrowolski. Uroczystość uświetnił występ wokalistów Studia Piosenki „Debiut” z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły Damian Schnober, a całość prowadził Pan Dariusz Romanowski. Na zakończenie uroczystości zagrali uczniowie orkiestry dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom wyróżnionym w rankingu!