TRIUMF ELEKTRYCZNIAKA

Dnia 21 października 2009 roku Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta już po raz jedenasty zaprosił gości na Regionalne Święto Edukacji, które odbyło się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, podczas którego uhonorowano i nagrodzono młodzież oraz nauczycieli za osiągnięcia w dziedzinie edukacji. Na uroczystość zaproszeni zostali: Wojewoda Opolski, Opolski Kurator Oświaty, Rektorzy opolskich uczelni, Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, przedstawiciele władz samorządowych, Dyrektorzy, Nauczyciele oraz laureaci nagród i stypendiów Marszałka Województwa.

Impreza odbyła się w niezwykle podniosłej atmosferze (rozpoczęta hymnem Gaude Mater Polonia) , a uświetniały ją pieśni wykonywane przez chór Capricolium działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach pod batutą Jana Dolnego. Wyróżnienia i stypendia przyznano w czterech kategoriach. Pierwsza obejmowała szczególne osiągnięcia naukowców w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji; druga odnosiła się do osób zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych za pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz regionu; trzecią kategorią były stypendia marszałka dla studentów i uczniów; ostatnią kategorią były nagrody "Prymus Opolszczyzny", wręczane uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach, przyczyniając się przy tym do promocji województwa. W tym roku marszałek województwa opolskiego przyznał także dwie nagrody specjalne, z których jedna przypadła w udziale Kornelowi Swierzemu, uczniowi klasy III AT za zajęcie I miejsca w Europie w konkursie „Create a leaflet for Europe” w ramach projektu „Dzień wiosny w Europie”. Gratulując nagrodzonym sukcesów, marszałek województwa opolskiego powiedział, iż „wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić, to kapitał, z którym wchodzimy w dorosłe życie, który pomnażany, może przynieść najwyższe profity”. Tego właśnie życzymy Kornelowi… Marszałek Województwa Opolskiego złożył na ręce Dyrektora mgr Władysława Opoki list gratulacyjny, w którym czytamy: „Wiedza nie jest wcale dziedzictwem, które się otrzymuje, to całkiem nowy nabytek, po który sięgać trzeba, a gdy stanowi dziedzictwo, to jest ono trudne do objęcia, jeśli ma zaszczyt przynieść.(Bernard Fontenelle) Marszałek Województwa Opolskiego Gratuluje Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu Publicznego Technikum nr 5 Zespołu Szkół Elektrycznych Im. Tadeusza Kościuszki w Opolu Szczególnych osiągnięć ucznia =- Kornela Swierzego, Laureata Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Prymus Opolszczyzny”.