"Krew pod prądem" po raz szesnasty w Elektryczniaku

Na terenie naszej szkoły po raz szesnasty została przeprowadzona akcja oddawania krwi „Krew pod prądem”. Głównym organizatorem tej akcji było Szkolne Koło PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Honorowy patronat nad szlachetną zbiórką najcenniejszego daru – daru życia – krwi, objął dyrektor szkoły Dariusz Dobrowolski. Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy: Mariusza Setnickiego (2at), Gracjana Listwana (2bt), Moniki Macioszek (2ft), Patricka Galowy (1bt), Mario Wieczorka (1et), Łukasza Jankowskiego (2bt), Kamila Popowicza (2ft) i Mateusza Gatnera (1bt).

Jednak najważniejsi byli ONI – bohaterowie, anonimowi dawcy, młodzież z identyfikatorem A Rh(+), AB, czy O. Chętnych uczniów było bardzo wielu. Niestety nie wszyscy mogli ją oddać. Niektórzy mieli za małą wagę, inni przyjmowali ostatnimi czasy antybiotyki, lub mieli problemy z ciśnieniem.  Akcja potoczyła się sprawnie i bez większych niespodzianek.

Po oddaniu krwi każdy otrzymywał czekolady, posiłek regeneracyjny oraz upominek od organizatorów. Owoce, soki, kanapki, kawa – to wsparcie dyrekcji i rodziców uczniów Najlepszej technicznej szkoły na Opolszczyźnie. Dawców było przeszło 50.

Naszej akcji przypatrywały się media regionalne. Efektem były wywiady do Radia Opole:

Mieszkańcy województwa mogli zobaczyć nasze zmagania w wieczornym Kurierze Opolskim:

Doskonałe merytoryczne przygotowanie rzecznika prasowego akcji ( Łukasz Jankowski), pokazało pełen profesjonalizm naszej ekipy.

Już w kwietniu będziemy chcieli powtórzyć sukces i uzyskać co najmniej 50 donacji ( jedna to ok. 450ml krwi pełnej). Mamy w planach więcej gadżetów dla dawców, akcji szkoleniowych czy darmowych wejściówek, chociaż wiemy że są one tylko znikomą rekompensatą za tak cenny podarunek.