Uczniowie Elektryczniaka na spotkaniu z Prezydentami USA

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, w Galerii Zamostek,  we wtorek  12 lutego 20012r., odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Prezydenci wypoczywają” (Presidents at Leisure). Podczas tego wydarzenia kulturalnego nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

Uczniowie klas: I BT oraz I FT, pod opieką pani Marzeny Kmieć  oraz pani Anny Stankowicz,  zostali przywitani w galerii przez panią Annę Nurską , koordynatora programu „Ameryka w twojej bibliotece”, w ramach którego wystawa została zorganizowana.

Ekspozycja fotografii prezydentów USA od początku XX wieku do czasów współczesnych ma na celu ukazać głowy państwa w ich życiu prywatnym, pokazać ich w takich momentach, gdy uprawiają sport, lub spędzają czas z rodziną bądź ukochanymi zwierzętami.

Dzięki zaprezentowanym zdjęciom zwiedzający  nie tylko mogli zobaczyć cząstkę prywatnego życia prezydentów Stanów Zjednoczonych lecz poznać również kulturę i historię amerykańską.

Gościem honorowym wystawy była pani Charity Boyette z Konsulatu Generalnego w Krakowie, z którą uczniowie naszej szkoły spotkali się podczas zwiedzania galerii i w sympatycznej atmosferze mogli podzielić się wrażeniami z wystawy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.