Etap szkolny Wojewódzkiego Turnieju Języka Angielskiego i Niemieckiego

We wtorek, 12 lutego, w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Turnieju Języka Angielskiego i Niemieckiego. Wybrani uczniowie wszystkich klas zmagali się z zadaniami dotyczącymi gramatyki wybranego przez siebie języka oraz wiedzy o danym kraju. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwały panie: Katarzyna Dworaczyńska i Grażyna  Łomny.

Wojewódzki Turniej Języka Angielskiego i Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych został objęty honorowa patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Opolskiego. Konkurs jest organizowany co roku przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Opolu. Ma on na  celu doskonalenie znajomości języka obcego oraz wzbudzenie w młodych ludziach ciekawości o innych krajach i ich kulturach.

Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 21 marca. Wezmą w nim udział uczniowie, którzy uzyskają najlepszy wynik w etapie szkolnym. Kwalifikacji uczestników do etapu wojewódzkiego dokonuje Komisja Wojewódzka. Życzymy dużo szczęścia i trzymamy kciuki za sukces uczniów Elektryczniaka.