OPOLSKI ELEKTRYCZNIAK NAJLEPSZYM TECHNIKUM NA OPOLSZCZYŹNIE I XIII W KRAJU

10 stycznia 2012 r. w auli Politechniki Warszawskiej odbył się XV finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. W uroczystości wręczenia dyplomów uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z 300 najlepszych polskich liceów i techników oraz dyrektorzy OKE, kuratorzy oświaty, przedstawiciele organów prowadzących szkoły, prezydenci miast, rektorzy.

W ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych Publiczne Technikum Nr 5 zdobyło I miejsce na Opolszczyźnie i XIII w kraju.

Szkołę naszą na uroczystości reprezentowała delegacja w składzie: mgr Dariusz Dobrowolski – dyrektor szkoły, mgr Władysław Opoka – doradca zawodowy, były dyrektor szkoły, mgr Barbara Górnik – wicedyrektor, nauczyciele: mgr Dorota Wiktorowska, mgr Andrzej Dobranowski oraz uczniowie: Żaneta Ozimek, Damian Schnober, Bartłomiej Król i Filip Kopczyk. Towarzyszyli nam: Pani Krystyna Dworecka – z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty w Opolu, Pani Aurelia Stępień – dyrektor wydziału wspomagania i strategii edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu oraz dyrektorzy wyróżnionych opolskich szkół. Z rąk organizatorów Rankingu odebraliśmy dyplom upamiętniający to doniosłe wydarzenie w życiu szkoły.

Zdobyliśmy również I miejce w województwie w Rankingu Maturalnym techników oraz III miejsce w województwie w Rankingu Egzaminów Zawodowych.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą pięciu kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach – 20%, matura z przedmiotów obowiązkowych – 25%, matura z przedmiotów dodatkowych – 20%, egzamin zawodowy – 30%, opinia akademicka – 5%.

Zdjęcia: Bartłomiej Król, 4FT
Polecamy również artykuł na temat wręczenia nagrody na stronie Perspektyw.