Spotkanie świąteczne w Elektryczniaku

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

Nie mogło być inaczej w ostatnim dniu zajęć w opolskim Elektryczniaku.

Na uroczystym spotkaniu świątecznym zebrała się cała wspólnota uczniowska, nauczyciele i pracownicy. Dało się czuć atmosferę radości i wyczekiwania, że święta są już bardzo blisko. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej wokół stołu przykrytego obrusem, na którym znajdowały się opłatki oraz piękne stroiki świąteczne.

Ten wyjątkowy dzień był również wyjątkowy ze względu na pantomimę, którą zaprezentowali uczniowie klasy 4 FT wraz z Sandrą z klasy 1 DT. Pełnym emocji i refleksji był film, zwracający nam uwagę na przemijalność każdej chwili w naszym życiu. Autorami filmów są również uczniowie klasy 4 FT.

Niezwykłą niespodzianką był koncert zespołu muzycznego, który specjalnie na tę okazję stworzyli uczniowie klasy 3 AT. Poprzez piękny śpiew oraz niesamowite interpretacje muzyczne zaprezentowali uczestnikom wzruszającą ucztę muzyczną.

Świąteczne słowa skierował do zgromadzonej młodzieży jak również do nauczycieli ks. Proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, ks. Rudolf Świerc oraz dyrektor Elektryczniaka Dariusz Dobrowolski, podkreślając wyjątkowość tych chwil:

Dyrektor składając życzenia świąteczne i noworoczne podkreślił by każdy z uczniów był odpowiedzialny i troszczył się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Można powiedzieć, że w tradycję Elektryczniaka wpisuje się miły akcent słodkiej niespodzianki. Na zakończenie spotkania Dyrektor Dobrowolski wraz z Wicedyrektorami rozdał słodycze dla wszystkich klas oraz wyróżnił słodkościami uczniów, którzy w pierwszej połowie roku szkolnego reprezentowali szkołę w różnych wydarzeniach. Spotkanie świąteczne w sali gimnastycznej uświetniła występem orkiestra naszej szkoły.

Po spotkaniu świątecznym w sali gimnastycznej przewodniczący samorządów klasowych wraz z wychowawcami dzielili się opłatkami w poszczególnych salach lekcyjnych. Klasowe spotkania miały uroczysty charakter: nie zabrakło domowych wypieków, smacznych pierogów, barszczu i wielu innych smakołyków.

Taki dzień jak ten pokazuje, że w opolskim Elektryczniaku oprócz odkrywania talentów intelektualnych, potrafimy tworzyć jedna wielką rodzinę. To był piękny dzień, ostatni dzień w szkole w roku 2012.