Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat....

W dniu 12 grudnia br w zaprzyjaźnionej szkole - Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu odbył się koncert charytatywny " Otwarte serce". Opolski Elektryczniak reprezentowali Rafał Bazyli (2at) i Krzysztof Krancioch (2ft), wraz z opiekunem Jackiem Brzostowskim. Artystyczne przedsięwzięcie prowadzili nauczyciele, dyrekcja i samorząd technikum ekonomicznego, honorowy zaś patronat objął Opolski Kurator oświaty - Halina Bilik, oraz Radosław Rybczyński, kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej. W koncercie wzięło udział wiele grup i formacji taneczno - wokalnych, m.in.:

Psotki z PSP nr 2, Amazonki z DPS w Prószkowie, Gminna Orkiestra Dęta z Chrząstowic ( z naszymi uczniami w szeregach), chór Zespołu Szkół Ekonomicznych, raperzy z ZS w Prószkowie, grupa w programie Azjatyckich Sztuk Walki i wiele innych. Największą dla nas niespodzianką był występ wokalno - instrumentalny ucznia Elektryczniaka - Natana Majcherka (2c). W finałowym utworze udział wziął zespół Belferband - czyli nauczyciele goszczącej szkoły. W kweście i zbiórce pieniędzy na leczenie absolwentki Ekonomiczniaka - Zuzanny Jakubik ( od trzech lat chorej na stwardnienie rozsiane) czynny udział brali Rafał Ciupka (4bt) i Marek Deja (4dt).

Na scenie pojawili sie także inni uczniowie naszej szkoły, m.in. Krzysztof Kocorek (2ct) i Karolina Kasperska (2ct). Po raz kolejny pokazaliśmy, godnie reprezentując najlepsze technikum na Opolszczyźnie, że los innych ludzi nie jest nam obcy. Potrafimy, pomagamy i chcemy pomagać wszystkim którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.