Olimpiada przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości to wspólne przedsięwzięcie pięciu największych uczelni ekonomicznych w kraju. Zawody szkolne odbyły się 6 grudnia, do których w naszej Szkole przystąpiło  21  uczniów z klas trzecich technikum. Wyniki etapu szkolnego zostaną ogłoszone 14.01.2013, ale znamy już tzw. szacunkowe progi umożliwiające kwalifikację do zawodów okręgowych we Wrocławiu, próg ten wynosi 25,0 punktów zatem nasi uczniowie:

1. Igor Czyrski kl. 3BT  -38 pkt.
2. Patryk Pluskota kl. 3DT – 36 pkt.
3. Mateusz Wilczyński kl. 3DT – 35 pkt.
4. Damian Mainka kl. 3AT  -33 pkt.
5. Mateusz Wocka kl. 3DT- 31 pkt.
6. Michał Hadasik kl. 3BT – 26,5 pkt.

mają najprawdopodobniej zapewniony start w  II etapie Olimpiady.

Zestawy  testowe zawierały 50 pytań, wynikających  z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy był zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości. Drugi obejmował problematykę odnoszącą się do  hasła danej edycji, które brzmiało „Ludzie w przedsiębiorstwie”.  Pytania z tego obszaru dotyczyły takich zagadnień jak: wykorzystywanie kapitału ludzkiego do wzmacniania przewag konkurencyjnych przedsiębiorstwa; kultura organizacyjna a rozwój pracownika; praca w zespole czyli współpraca, integracja i zaangażowanie członków grupy.

Pytania, szczególnie te wyżej punktowane, wymagały jak zwykle umiejętności samodzielnego  przyswajania i zdobywania  informacji, wykraczających poza wymogi szkolne.

Udział w Olimpiadzie to jedna z możliwości, zweryfikowania swojej wiedzy oraz  umiejętności z zakresu:  ekonomii, zarządzania przedsiębiorstwem, nowoczesnych narzędzi i koncepcji sprzyjających rozwojowi pracowników.

Gratulacje dla najlepszych i podziękowania dla wszystkich uczestników Olimpiady.