Lekcja elektroniki cyfrowej w firmie „FIBARO”

7 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu z klasy III ET - grupy elektroników, wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez pana Piotra Muszyńskiego w firmie „FIBARO”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktycznym wykorzystaniem elementów elektroniki cyfrowej i mikroprocesorowej do sterowania „inteligentnym domem”. Dzięki uprzejmości przedstawicieli firmy młodzież przy pomocy telefonu i komputera, zapoznała się z aplikacjami umożliwiającymi zdalne sterowanie urządzeń AGD i oświetlenia za pośrednictwem sieci internetowej i telefonicznej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły liczne pytania młodzieży, praktyczne programowanie i chęć sprawdzenia wszystkich możliwości systemu oraz pozytywne komentarze na długo po zakończonych zajęciach.

Dziękujemy Właścicielom i Pracownikom firmy „FIBARO” za zorganizowanie zajęć i możliwość poznania nowych rozwiązań „inteligentnego domu”. Liczymy na dalszą współpracę.