Projekt „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej”

Po sukcesach projektów „Innowacyjna Szkoła Zawodowa” – edycja I i II, przystąpiliśmy do kolejnego projektu systemowego „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej” organizowanego przez REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI w Opolu.

Już od stycznia pięciu nauczycieli z naszej szkoły,  poprowadzi zajęcia według wypracowanego scenariusza z grupą min. 10 uczniów z następujących dziedzin:

• Renata Kisza-Świątek: Muzyka w świecie cyfrowym
  • Rafał Chwaliński: Programowanie sterowników PLC
  • Tomasz Markuszewski: Programowanie w PHP5
  • Piotr Mietełka: Sterowanie sekwencyjne  w mechatronice i elektronice
  • Piotr Muszyński: Sterowanie zdalne za pomocą urządzeń mobilnych w teleinformatyce

Nabór rekrutacyjny rusza już od poniedziałku 10 grudnia i będzie trwał do 21 grudnia (szczegóły u nauczycieli prowadzących zajęcia oraz na stronie: http://kz.rcre.opolskie.pl/)

Szkoła otrzymała już  zestaw multimedialny (laptop + rzutnik), podręczniki (e-book) oraz materiały biurowe potrzebne do pracy z uczniami.

Zorganizowane zostaną czterotygodniowe praktyki zawodowych (w większości zagraniczne) dla wyróżniających się uczniów (średnio 3 z każdej szkoły) w miesiącach luty - czerwiec 2013.

Odbędą się 4 konferencje związane  z budowaniem "Sieci współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej", oraz  4 seminaria "Planowanie kariery zawodowej" dla 10 wybranych uczniów.

W miesiącu marcu zaplanowany jest wyjazd na targi nowych technologii CeBIT.

Odbędą się specjalistyczne warsztaty dźwiękowo-filmowe „Promujemy swoją szkołę“ dla 4 osobowych zespołów uczniowskich, prowadzone w studiu nagrań RCRE przez specjalistów, gdzie powstanie profesjonalny film promujący naszą szkołę na zewnątrz. Przeprowadzony zostanie również konkurs „Mam wizję – mam plan“ dla chętnych uczniów z cennymi  nagrodami.

Na zakończenie przewidziany jest happening podsumowujący projekt i promujący innowacyjne szkoły zawodowe dla uczniów, dyrektorów i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.