… 450 ml może uratować życie nawet 3 osobom….

W dniu 29.11.2012r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi pt. ,,Krew pod prądem”. Do oddania krwi zgłosiło się 54 uczniów Elektryczniaka i 10 z zaprzyjaźnionych opolskich szkół, z czego po badaniach lekarskich 38 osób oddało 17 litrów krwi. Każdy, kto oddał krew, mógł liczyć na słodki poczęstunek, napoje, owoce i energetyczne czekolady, gadżet na zimowe wieczory, a także kanapki sporządzone przez szkolną ekipę PCK.

Ostatnia w tym roku kalendarzowym akcja w takiej formie, następna w lutym w „nowej odsłonie”, z nowymi atrakcjami i konkursem międzyklasowym. Większość uczniów biorących udział w akcji to regularni dawcy, ale przybywa nam też coraz więcej „młodej krwi”. Pomoc drugiemu człowiekowi, tak bezgranicznie nieoceniona, ratująca niejednokrotnie zdrowie i życie to dar najcenniejszy, jakim można się podzielić. Tak ważne wydarzenie w życiu szkoły nie miałoby miejsca, gdyby nie przychylność i zaangażowanie Dyrekcji i Rady Rodziców Zespołu Szkól Elektrycznych w Opolu.

Składamy najszczersze podziękowania Wszystkim Wspaniałym Uczniom naszej szkoły za pomoc i udział w akcji. Jednocześnie musimy pamiętać, aby w zimowym czasie szczególnie zadbać o swoje zdrowie, poprzez odpowiedni ubiór, odżywianie, odpoczynek i sport. Jednocześnie życzymy Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Najbliższym Spokojnych, Zdrowych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Jacek Brzostowski, wraz ze szkolnym zespołem PCK, koordynator akcji

Wszystkim uczniom krwiodawcom oraz organizatorom akcji "KREW POD PRĄDEM" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.  Dariusz Dobrowolski