Festiwal piosenki obcojęzycznej „Łowcy talentów”

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu odbył się muzyczny festiwal piosenki obcojęzycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celem festiwalu było promowanie talentów, pogłębianie wrażliwości muzycznej,  a także popularyzacja nauki języków obcych. W tej edycji wysłuchaliśmy ponad 20 wykonawców, w większości wykonywali piosenki w języku angielskim, chociaż bracia bliźniacy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Opolu zaśpiewali piękną piosenkę w języku francuskim, za którą otrzymali 3 nagrodę.

Nasz reprezentant uczeń klasy 3AT Damian SCHNOBER z piosenką „Stay bei mir” zdobył drugą nagrodę. Damian zagrał również refren na trąbce, czym wzbudził aplauz widowni. Gratulujemy Damianowi sukcesu, tym bardziej że przed dwoma laty uzyskał na tym festiwalu wyróżnienie. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Rygiel ze szkoły gospodarzy z własną kompozycją, przy wtórze gitary.