IT Academic Day

20 listopada 2012 r. uczniowie z klas 3FT, 3CT oraz 2DT mieli okazję uczestniczyć w konferencji  „IT Academic  Day” zorganizowanej  przez grupę  studentów z koła naukowego Grupa .NET przy współpracy z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej oraz firmą Microsoft .

Podczas spotkania mogliśmy się dowiedzieć o nowych systemach Microsoft-u – Windows 8 i Windows Phone 8, o nowym HTML-u 5, systemie ITIL oraz wielu innych zagadnieniach z dziedziny IT. W czasie przerwy w konferencji można było pograć na konsoli X-Box 360 za pomocą czujnika Kinnect.

Główna część spotkania dotyczyła programowania w nowym interfejsie graficznym – Modern UI. Po dokładnym omówieniu  i zapoznaniu się z zagadnieniem , wiadomo już, że pisanie aplikacji pod nowe systemy Microsoftu stanie się przyszłością. Uczniowie opolskiego Elektryczniaka już zabierają się za zapełnianie Windows Store.