Matura próbna w opolskim elektryczniaku

Młodzież Opolskiego Elektryczniaka w dniach 20, 21, 22 listopada 2012 r. przystąpiła do próbnego egzaminu maturalnego przygotowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Do przystąpienia do egzaminu w Zespole szkół Elektrycznych uprawnionych jest 168 uczniów. Egzamin rozpoczął się 20 listopada 2012 r. W odpowiednio przygotowanych salach wyposażonych w dozwolone pomoce naukowe uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, 21 listopada 2012r. z matematyki, natomiast 22 listopada 2012r. z języka obcego.

Do próbnego egzaminu z języka polskiego przystąpiło 164 uczniów, z matematyki 163. Egzamin z języka angielskiego pisało 131 uczniów, natomiast z języka niemieckiego 26.

Egzamin przebiegał zgodnie z procedurami przeprowadzenia egzaminu maturalnego, a nad jego prawidłowością czuwali nauczyciele powołani w skład zespołów nadzorujących.

Wszystkim Paniom i Panom nauczycielom i pracownikom szkoły biorących udział w pracach umożliwiających przeprowadzenie próbnego egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych składam serdeczne podziękowania.

Dariusz Dobrowolski