Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy w Polsce wielkie święto – rocznice odzyskania niepodległości. 9 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w apelu, który został zorganizowany dla uczczenia tego wspaniałego wydarzenia. W części oficjalnej pan dyrektor Dariusz Dobrowolski przypomniał o okolicznościach zdobycia przez Polskę niepodległości. Powiedział o latach zaborów, przemianach po I wojnie światowej, które zaowocowały powstaniem państwa polskiego.

Uczniowie dowiedzieli się jak trudne były początki II Rzeczypospolitej, o walkach toczonych w jej obronie. Równie istotną kwestią, szczególnie dla przedstawicieli współczesnego młodego pokolenia, było określenie czym powinien być współczesny patriotyzm. Obecnie nie musimy walczyć o ojczyznę, ale musimy być dobrymi obywatelami – kształtować swój charakter, sumienność i uczciwość, szacunek dla siebie i innych.

Po części oficjalnej nastąpiła cześć artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV CT. Koledzy ze starszej klasy w przystępnej, teatralnej formie przekazali istotę obchodzonego święta. Uroczystość została uświetniona występem szkolnej orkiestry pod batuta pana Przemysława Ślusarczyka.

Apel prowadził Szymon Kowalik z klasy II DT, a nad całością czuwała Katarzyna Mansfeld.