Opolskie uroczystości święta Niepodległości

W  tym roku obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek, 9 listopada, uroczystym apelem w naszej Szkole.

Główne uroczystości, związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się w niedzielę  11 listopada na Placu Wolności w Opolu. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Opolskiej Katedrze. Po niej Opolanie i poczty sztandarowe, w asyście Szwadronu Kawalerii Konnej  przeszli pod pomnik Bojownikom o Wolność Śląska Opolskiego. Tam zaplanowano oficjalną część uroczystości. Odbył się apel poległych zakończony salwą honorową. Tradycyjnie, pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów.

Piękna pogoda sprawiła, że  na opolskim Rynku zgromadzili się licznie mieszkańcy Opola, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Naszą szkołę reprezentował  Poczet Sztandarowy,  utworzyli go uczniowie: Michał Wawryków (IVDT), Bartłomiej Majowicz (IVDT),  Roman Seredziuk (III AT) oraz przedstawiciele grona pedagogicznego na czele z Panem Dyrektorem Dariuszem Dobrowolskim.