Wizyta niemieckich uczniów w Zespole Szkół Elektrycznych

W dniach 30 i 31 października oraz 6 i 7 listopada 2012 r. gościliśmy w naszym Zespole Szkół uczniów z niemieckiej szkoły zawodowej w Kolonii.

Młodzież niemiecka wspólnie z Gminą Chrząstowice realizowała projekt polegający na zainstalowaniu oświetlenia placu przed klubem wiejskim w Dańcu. W ramach zajęć praktycznych przygotowujących do zawodu elektryka uczestniczyli w naszej szkole wspólnie z klasą 3BT w zajęciach w pracowni elektrycznej i elektronicznej. Obywały się one w języku niemieckim, a prowadził je dr Andrzej Przytulski. Poza tym młodzież oprowadzona została po naszej szkole, zapoznała się z kierunkami kształcenia, zajęciami, zajęciami pozalekcyjnymi. Opiekunami niemieckich uczniów byli absolwenci Zespołu Szkół Elektrycznych: Michał Golenia i Robert Kampa.

Po zajęciach praktycznych i zwiedzaniu szkoły Pan Dyrektor Dariusz Dobrowolski pożegnał uczniów, wręczając im drobne upominki ufundowane przez Biuro Promocji Miasta Opola.