Spotkanie z ekspertami bolońskimi

18 października 2012 r. na zaproszenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Opolu przedstawiciele uczniów „Elektryka” : Gabriela Lorenc i Michał Razik wraz z opiekunem Joachimem Strzałką wzięli udział w spotkaniu informacyjnym pt. „Polskie uczelnie w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego. Nowe warunki, możliwości i perspektywy zawodowe dla absolwentów”.

Spotkanie prowadzili Eksperci Bolońscy powołani przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego :

image004  mgr inż. Monika Domańska z AGH w Krakowie

image004  prof. dr hab. Marek Wilczyński Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

image004  dr hab. Marek Frankowicz UJ w Krakowie.

Podczas spotkania uczniom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych wskazano na zmiany zachodzące w szkolnictwie wyższym, a także możliwości, jakie otwierają przed studentami  uczelnie w Polsce i w Europie. Ułatwi to obecnym maturzystom podejmowanie decyzji co do ich przyszłej kariery naukowej i zawodowej. W programie znalazły się prezentacje nt. trafności podejmowania decyzji co do kierunku studiów w warunkach reformy szkolnictwa wyższego, korzyści związanych ze studiowaniem za granicą, a także perspektyw zawodowych dla absolwentów uczelni na globalnym rynku pracy. W końcowej fazie spotkania nawiązała się dyskusja między uczestnikami a prelegentami w której uczestniczył również Michał Razik.

Prezentacje ze spotkania - http://www.ekspercibolonscy.pl/prezentacje