UCZNIOWIE OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA - AUDYTORAMI BHP

DSC_0012W dniu 25 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły: Mariusz Setnicki – 2at, Tomasz Dobranowski – 2et, Florian Koziol – 2bt, Kamil Popowicz – 2ft, Tomasz Jędrzejewski – 3bt, wraz z opiekunem – Jackiem Brzostowskim wzięli udział w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Górażdże Cement SA w Młodzieżowym Audycie Bezpieczeństwa, na zaproszenie Pani Małgorzaty Weres – Portka (pełnomocnika Zarządu ds. Zintegrowanych Systemów Zarządzania). Opolski region reprezentowały jeszcze trzy inne placówki oświatowe.

Przeszkolona wcześniej (1,5 h) w zakresie podstawowych zasad bhp obowiązujących w firmie młodzież przeprowadziła kontrolę, sprawdzając czy pracownicy Górażdże przestrzegają tych przepisów. Uczniowie opolskiego „elektryczniaka” audytowali wydział produkcji Górażdże Cement SA. Powierzone prawa i obowiązki wykonywali bardzo sumiennie, z dokładnością i nutką podejrzliwości. Nie umknęły ich uwadze drobne uchybienia w postaci braków oznakowani ostrzegawczych, pasów bezpieczeństwa na drogach ewakuacyjnych, czy niekompletnej dokumentacji. Sprawdzali „czerwone i zielone” zeszyty, stan i atesty gaśnic, wyposażenie apteczek, ubiór i czynności pracowników.

Na koniec sporządzili profesjonalny raport – który  znalazł uznanie u samego dyrektora personalnego Jacka Pałącarza:  „…z takim przygotowaniem i zdolnościami macie zapewnione wejście do naszego zakładu o każdej porze, każdego dnia”.

Na koniec każdy otrzymał zestaw pamiątkowych gadżetów, wraz z Certyfikatem MŁODSZEGO AUDITORA

Więcej szczegółów i zdjęć na stronie http://www.heidelbergcement.com/pl/pl/country/o_nas/Aktualności/Aktual2012/tydzienBezpieczenstwa.htm.